Yangın Tüplerinde Periyodik Bakım ve Kontrol

DETAM yangın söndürücü bakımında liderdir.

Acil bir durumda mükemmel çalışmayı garanti etmek amacıyla, tüm cihazların doğru şekilde saklandığını ve verimli bir şekilde muhafaza edildiğini doğrulamak için yangın söndürücülerin bakımı olmazsa olmazdır. Türk Hukuk Mevzuatı, tüm yangınla mücadele cihaz, ekipman ve sistemlerinin sertifikalı ve uzman üçüncü taraf firmalar tarafından periyodik bakıma tabi tutulması gerektiğini ortaya koymaktadır.

Yangınla mücadele sektöründe 27 yılı aşkın süredir lider olan DETAM, tüm aşamalarında eksiksiz yangın söndürücü bakım hizmeti sunmaktadır:

TÜRK -AK Akreditasyonlu Detam Laboratuvar Ve Bakım Kontrol Mühendisliğimiz İle;

• GÖRSEL İNCELEME,

• AYLIK DENETİMLER,

• HİDROSTATİK TEST VE

• YILLIK BAKIM KONTROLLERİ.

Bırakın Sizin Yerinize Yangın söndürücülerin Yerinde Servis ve Bakımını biz Profesyoneller olarak yapalım.

Yangın söndürücülerinizin aylık görsel kontrolü, büyük sorunların önlenmesine yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda yangın söndürücülerinizi daha yakından inceleyebilecek kalifiye bir profesyonel tarafından yıllık muayeneye de ihtiyacınız var.

Profesyonel, yangın söndürücülerinizin tüm mekanik parçalarının düzgün çalıştığından emin olacak ve bittiğinde incelemeyi yangın söndürücülerin etiketlerine kaydedecektir. Bu denetim aynı zamanda hidrostatik test ihtiyacını da değerlendirmelidir.

YANGIN SÖNDÜRÜCÜ BAKIM HİZMETİ

360° bakım hizmeti için DETAM’ a güvenin!

Görsel inceleme

NFPA 10’a göre yangın söndürücü muayenesi ayda bir kez yapılmalı, muayenenin yapıldığı ay, yıl ve bunu yapan kişi kayıt altına alınmalıdır. Paslanmaya, darbeye veya kurcalanmaya maruz kalan yerlerdeki yangın söndürücüler, acil durumlarda güvenilir ve etkili bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak amacıyla daha sık denetlenmelidir.

Bakım ve Onarım

Yangın söndürücü bakımının her yıl sertifikalı bir kişi tarafından yapılması gerekir ve yangın söndürücünün mekanik parçalarının, söndürme maddesinin, söndürme araçlarının ve fiziksel durumunun incelenmesinden oluşur. Her yangın söndürücüye, bakımın yapıldığını belirten güvenli bir şekilde iliştirilmiş bir etiket veya etiket bulunacaktır.

Hidrostatik Test

Söndürücünün tipine göre 5 veya 12 yılda bir eğitimli ve sertifikalı teknisyenler tarafından yapılmaktadır. Hidrostatik test sırasında yangın söndürücü, iç ve dış muayeneye tabi tutulur: gövde ve hortum dışındaki bileşenlerin çoğundan arındırılır ve belirli bir süre boyunca basınçlı su ile doldurulur. Silindir hidrostatik testi geçemezse (sızıntı, bozulma vb.) atılmalıdır.