İş Güvenlik Levhaları

Gittiğimiz hemen her yerde güvenlik işaretlerini görürüz. Yollarda, İşyerlerinde, İnşaatlarda, Restoranlarda, çiftliklerde, yüzme havuzlarında ve daha birçok yerde bulunurlar. Güvenlik işaretleri çalışanların ve kamu sağlığı ve güvenliğinin korunması için gereklidir. Bunlar olmadan, tehlikeli durumlar hakkında ciddi bir bilgi eksikliği söz konusudur. Özellikle bu tehlikeler hemen fark edilmezse kaza meydana gelir.

Buradan hareketle, İşyeri sağlık ve güvenlik işaretleri tehlikeler hakkında bizlere önemli bilgiler vermektedir.  Yaygın tehlike uyarı işaretleri şunları içerir:

  • Tehlike işaretleri
  • Uyarı işaretleri
  • Dikkat işaretleri

Bu işaretler Ulusal ve Uluslararası merciler tarafından belirlenen standart bir başlık içerir ve standart metin ve piktogramlara sahiptir. Bu bileşenler uyarı işaretlerini mevzuatla uyumlu hale getirir.

Tehlike işaretleri, kimyasal tehlikeler, ark parlaması, kayma/tökezleme/düşme tehlikeleri, yangın tehlikeleri, tehlikeli atmosferler ve tehlikeli ekipmanlar gibi çok çeşitli durumlar için kullanılabilir. İşyerinizde ne tür tehlikeler olursa olsun, muhtemelen bir güvenlik işareti bulabilir

Diğer güvenlik işaretleri insanları ilk yardım ekipmanına, yangınla mücadele ekipmanına ve diğer önemli yerlere yönlendirir. Acil bir duruma müdahale ederken kritik öneme sahip oldukları için işletmelerin bu öğeleri işaretlemesi gerekir. Ayrıca insanları tahliye yollarına ve buluşma noktalarına yönlendiren çıkış işaretleri ve tabelalar güvenlik açısından kritik öneme sahiptir.

DETAM İş Güvenliği Denetim ve Kontrol Mühendisliği, Risk Değerlendirme mühendislerinin gerçekleştirmiş olduğu denetim ve değerlendirmeler ışığında, işyeri için gerekli olan Güvenlik işaret ve Levhaları ile  müşterilerine yardımcı olmaktadır.