İŞLETMELER, BELİRLİ RİSKLERİ VE ZORLUKLARI GÖZ ÖNÜNE ALARAK, RİSKİ ÖNLEME VE/VEYA HAFİFLETME STRATEJİLERİ GELİŞTİREBİLİRLER.

Risk Yönetimi Danışmanlarımızla İş birliği

DETAM GRUP Deneyimli risk yönetimi danışmanlarıyla ortaklık kurmanız, işletmenizin ulus devlet silahlı çatışmasının karmaşıklıklarıyla baş etme konusunda paha biçilmez uzmanlık ve destek sağlayacaktır.

Bünyemizde bulun konusunda uzman profesyonelliklerimiz üzerinden yapılacak kapsamlı risk değerlendirmeleri, kriz yönetimi stratejileri ve paydaş katılımı girişimleri de dahil olmak üzere, her işletmenin benzersiz ihtiyaçlarına ve zorluklarına yanıt verecek deneyim ve tecrübe ile işletmenize özel çözümler sunar.

Yönetici Kadrolarınız, uzman danışmanlarımızın bilgi ve kaynaklarından yararlanarak, değişken ortamlara karşı dayanıklılıklarını ve uyum sağlama yeteneklerini geliştireceklerdir. detam@detam.com.tr

MÜŞTERİLERİMİZ/HİZMET KAPSAMINDA OLAN SEKTÖRLER

Rakiplerimizin çoğu, Risk Değerlendirmesini dar kapsamda sadece İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ olarak ele alırken, sağ olsunlar Türkiye’ de daha kapsamlı bir RİSK DEĞERLENDİRME Çalışma yapmamız, kapsamımızı geliştirmemiz ve rekabetçi olmamız adına fırsat sağladılar.

Risk yönetimi profesyonellerinin Müşteriye gerçekten değer sunabilmesi için Müşterinin sektörünü gerçekten tanıması gerekir.

Uzmanlaşmanın anlamı budur. Ve Müşteri bunu anlayan bir risk yönetimi profesyonelini hak ediyor. DETAM 28 Yıldan bu yana, İNŞAAT, METAL, KİMYA, ENERJİ, TURİZM KONAKLAMA, EĞLENCE, LOİSTİK, TAMIŞA, NAKLİYE EĞİTİM, HİZMET, İLAÇ, BANKACILIKTAN üretime Profesyonel Hizmetlere ve daha fazlasını içeren, birçok sayıda sektör hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilmeyi öncelik haline getirmiştir.

DETAM, Müşterilerinin risklerini başkalarının yapamayacağı şekilde ele almak için en uygun ve uygun maliyetli risk yönetimi programlarının tasarlanmasına ve uygulanmasına yardımcı olabilecek uzmanlara sahiptir. detam@detam.com.tr

Müşteri Riskini Yönetmede 28 Yılı Aşkın Deneyim

Müşterilerimiz bizim için Neler Söylüyor.

LİMAK HOLDİNG : Yönetim Kurulu Başkanı; Nihat ÖZDEMİR

25 Yıldır Detam ile çalışıyoruz.

ÖZDOĞAN A.Ş : Yönetim Kurulu Başkanı: Binali YILDIRIM

Detam’ a Danışmadan İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında hiçbir adım atmıyoruz.

BORUSAN A.Ş :

Bu yoğun zamanlarda, bazen insanları olduğu gibi kabul ettiğimizi ve iyi yapılmış işler için minnettarlığımızı göstermediğimizi görüyoruz! Size teşekkürlerimi iletmek için zaman ayırıyorum.

OYAK A.Ş :

Oyak A. Ş olarak, proje odaklı bir proje kapsamında, Detam tarafından bize sağlanan bağımsız risk yönetimi danışmanlık uzmanlığından yararlanmaya devam ediyoruz.

DİĞER GÖRÜŞLER

“DETAM’ ın hizmetleri benzersizdir; Kaliteli Hizmet Sunuyorlar, Etik Davranıyorlar, Müşterilerini koruyorlar ve her şeyden ötesi olası her senaryo için hazırlar.” – Müşteri

ÇALIŞAN GÖRÜŞLERİ

“Yakında emekli olacağım ve tüm Çalışanlara ve personele şükranlarımı sunmak isterim. DETAM ‘ da  çalışmak için iyi bir Firma  ve burada geçirdiğim zamandan çok keyif aldım. İnsanları dost canlısı, yardımsever ve naziktir. DETAM’ a başladığımda bir yıl kalmayı planlamıştım ve burada sekiz harika yılı bitiriyorum. Her şey için hepinize teşekkür ederim.”

“25 yıllık eski bir DETAM çalışanı olarak benzersiz bir bakış açısına sahibim ve DETAM’ da çalışmaya başlamadan önce aynı zamanda DETAM’ Akademinin Öğrencisiydim.  Şu an Yönetim Kurulu Başkanınız olan  İbrahim OĞUR  Bey, mezun olunca bana bir pozisyon teklif etti. DETAM’ ın hizmet ve profesyonellik düzeyinden her zaman çok etkilendim ve bu, katılma kararımı verdim. DETAM çok iyi çalıştığım diğer şirketlerden farklı. Liderlik, ailenin önce geldiğini gösterdi. Kendi ailem de dahil olmak üzere birçok yönden her zaman tam olarak desteklendiğimi hissettim. Bana her zaman saygıyla davranıldı ve tam anlamıyla kendimi geliştirme fırsatı verildi. Örgütü ilgilendiren konulara karışır. Firmanın büyümesi, hizmetlerinin genişlemesi ve müşterilerinin genişliği beni her zaman şaşırttı. Genel Müdürümüz İlker SÜSLÜ ve Genel Koordinatörümüz Yunus KAÇAN’ ın  DETAM ‘ a  getirdikleri  yetenekli, çeşitli ve kendini adamış insanlar o kadar yüksek kalitede ki, şirketin başarısının sırrının bunlar olduğuna inanıyorum. DETAM  benim ikinci ailem oldu ve bu aile duygusu, bugün bile emekliliğimde bile bende yankılanıyor. DETAM ‘ da ki  arkadaşlarımla hâlâ iletişim halindeyim ve DETAM ‘ da geçirdiğim zamanın pek çok düzeyde tadını çıkarma fırsatına sahip olduğum için sonsuza kadar minnettarım.”

ÇÖZÜMLERİMİZ

1-Silahlı Çatışma Bölgelerinde Kurumsal Risk Yönetimi Danışmanlığı

Küreselleşmenin Getirdiği Tehlikelerden Biri de Silahlı Çatışma Bölgelerinde Faaliyet Göstermektir. Küreselleşmenin modern çağında, ulus devletlerin silahlı çatışma içerisinde olması dünya iş adamları faaliyetlerinde önemli bir risk teşkil etmektedir.

2-Risk Yönetimi Danışmanlığı (Kapsamlı Hizmet)

İşletmenizin bütün faaliyetlerini dikkate almak suretiyle yapılan bir çalışmadır. DETAM, Risk Yönetimi Danışmanlık Hizmetimiz aracılığıyla, Müşterilerimizin risk yönetimi hedeflerini karşılayacak bir risk yönetimi programı tasarlayarak Müşterinin mali kayıp riskini en aza indirmeye çalışır.

3-Risk Yönetimi ve Sigorta Kapsamı Analizi

İşletmenizin bütün faaliyetlerini dikkate almak suretiyle yapılan bir çalışmadır. DETAM, Risk Yönetimi Danışmanlık Hizmetimiz aracılığıyla, Müşterilerimizin risk yönetimi hedeflerini karşılayacak bir risk yönetimi programı tasarlayarak Müşterinin mali kayıp riskini en aza indirmeye çalışır.

4- Risk Yönetimi Programı Pazarlama Hizmetleri

Şirketinizin değerini en yüksek seviyeye çıkarmak, talep ettiğiniz sigorta hizmetleri için sunmuş olduğunuz teminatların talebinize karşılık gelebilmesi için teklif veren sigorta şirketlerini ve komisyoncuları sizler adına inceleyen ve değerlendiren bir çalışmadır.

5-Sözleşmeye Bağlı Risk Değerlendirme Hizmetleri

Riskler anlaşmaların içinde yaşar. Kiralamaların, irtifakların, hizmet sözleşmelerinin, satıcı sözleşmelerinin ve diğerlerinin ne gibi riskler doğurduğunu bilmek zorunludur. DETAM GRUP Bünyesinde ki Uluslar arası Sözleşme Hukukuna sahip kadrolarıyla size yol gösterici olacaktır.

6-Direktörler Ve Diğer Yöneticiler İçin Risk Yönetimi

Günümüzde karar vericilerin kendilerini ve organizasyonlarını, organizasyonlarına zarar verebilecek yükümlülüklerden en iyi şekilde koruma konusunda kararlı olmaları gerekmektedir. Üst düzey karar alma rolünde olmak, Direktörlerin ve Yetkililerin karşı karşıya olduğu risklere özel olarak odaklanılmasını gerektirir.

7-Sigorta Programı Yönetimi Sertifikası Hizmetleri

Risk bir kuruluşun operasyonel anlaşmaları yoluyla aktarıldığından, karar vericilerin öncelikle bu tür riskleri anlama konusunda ihtiyatlı olmaları gerekir. Tanımlandıktan sonra, bir kuruluşun iş yapma süreci boyunca kabul ettiği risklerin, operasyonel anlaşmalarda mutabakata varıldığı şekilde kapsanmasını sağlamak zorunludur.

8-Birinci Taraf Taleplerinin Hazırlanması ve Geri Kazanımı

DETAM GRUP Bünyesinde bulunan DETAM PMO ve DETAM Gayri Menkul Firmaları üzerinden, birinci taraf mülk kaybı taleplerinin ele alınması ve geliştirilmesi konusunda adım adım rehberlik sağlamamakta ve Müşterilerinin mülk politikası kapsamında bina kaybı, iş kesintisi, ekstra masraf, temizlik, yıkım ve halefiyet dahil olabilecek tüm kapsamları ele almaktadır.

9-Afet Planlama ve İş Sürekliliği Desteği

DETAM GRUP, kritik iş operasyonlarının ileriye doğru ilerlemesini sağlamak amacıyla Müşterilerine, sağlam bir İş Sürekliliği ve Kriz Yönetim Planının geliştirilmesinde adım adım rehberlik sağlamak amacıyla İş Sürekliliği ve Afet Acil Durum Planlama Danışmanlık Hizmeti sunmaktadır. Bunun için Uluslararası müşterilerimiz için stratejik ittifaklar kurmuştur. Çalışmalarımız mümkün olduğu kadar sorunsuz, Kritik iş felaketleri, patlamalar, terörist saldırıları, sabotaj, biyolojik kirlenme, yangınlar, bilgisayar ağı çökmeleri gibi çok çeşitli alanlarda işletmelerin önleme, hazırlık, müdahale ve iyileştirme istem ve taleplerini karşılamaya yönelik donatılarla yürütülmektedir.

10- Kurumsal Risk   ve   Yönetimi Hizmetleri

İletişim çok önemlidir. Kuruluşunuzun; pozitif riskini en üst düzeye çıkarmak ve saf riski en aza indirmek için protokol ve prosedürlerinde “son teknolojiye sahip” olup olmadığını sorguladınız mı ?

11-Yönetici Sigorta Risk Yönetimi Danışmanlığı

Yöneticiler, çalışanlar ve işletme sahipleri kişisel sigorta ihtiyaçlarının yeterli şekilde yönetildiğinden emin olmalıdır. DETAM RİSK MÜHENDİSLİĞİ, Müşterilerinin karar vericilerinin zamanlarının çoğunu işlerini yönetmek için harcadıklarını ve çoğu zaman kişisel hatların kapsamlarını yeterince anlamak için yeterli zamanları olmadığının bilincindedir. DETAM GRUB, Yönetici Sigorta Risk Yönetimi hizmeti, kişilerin kendi kişisel varlıkları, hayat sigortası, engellilik ve emlak planlama ihtiyaçlarının doğru şekilde karşılanmasını sağlar.

12-Çalışan Hakları Danışmanlığı ve Desteği

Çalışanlara sağlanan faydalar çalışanlarınızı korumalıdır. Her işletme farklılık gösterdiğinden, en iyi seçenekleri bilmek yönetim, insan kaynakları ve personel için hayati öneme sahiptir.

DETAM GRUP, Bünyesindeki İş Müfettişleri, Akademisyen ve Uzmanlarından oluşan, Çalışan Hakları Danışmanlığı ve Destek hizmetimiz aracılığıyla, müşterilerine çalışan hakları piyasasının çetrefilli sularında gezinmesine yardımcı olmaktadır. Bunun amacı Müşterinin, çalışanlarını ve kuruluşunu en iyi şekilde koruyan makul fiyatlı, tüketici dostu ve güvenilir çalışan avantajları elde etmesini sağlamaktır

13-Dış Kaynaklı Risk Yönetimi Yerleştirmesi

28 Yıldan bu yana, çeşitli sektörlerdeki şirketlere risk yönetimi danışmanlık hizmetleri sunarak üst düzey CEO, GENEL MÜDÜR, KOORDİNATÖR, DİREKTÖR, HUKUK MÜŞAVİRİ, RİSK YÖNETİM SORUMLULARI ve DİĞER PROFESYONEL Personele değerli destek sağlamıştır.

Çoğu durumda DETAM müşterileri için şirket dışı bir risk yönetimi departmanı olarak görev yapar. Müşterilerimizin çoğuyla olan uzun vadeli ilişkilerimize dayanarak DETAM Bir çok ülkede ki en iyi tanınan şirketlerden bazılarının risk yönetimi departmanlarını sizler için ilişki içerisindedir.

14-Birleşme ve Satın Alma Danışmanlığı

Birleşme ve satın almaların tamamlanacağı zaman dilimi göz önüne alındığında, DETAM DANIŞMANLARI Müşterilerine uygun ve gizli uzmanlık sağlamaktadır Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, birleşme ve satın almaların aynı zamanda siber saldırı, bilgi sızıntısı ve doğrudan veya dolaylı kayıplara neden olabilecek diğer risklere karşı da mücadele etmesi gerekiyor. Bu nedenle Müşterilerimizin, muhasebecileri, avukatları ve yönetim ekipleri, satın almayı risk yönetimi perspektifinden değerlendirmelidir.

15-İşçi Tazminat Talepleri Yönetimi Hizmetleri

DETAM İş Hukuku Departmanı Yönetimi Hizmeti, uygun şekilde yönlendirilen, yönetilen ve kontrol edilen maliyet yönetimin ve işe dönüş programlarının oluşturulmasına yardımcı olur. Bunu yaparken, bu hizmetin İşçi Tazminatı programının maliyetini düşürmeye, işverenin kârını artırmaya ve çalışanların moralini iyileştirmeye odaklanması amaçlanır. Bu hizmetin nihai amacı, Müşterinin kayıp zamanlı kaza gibi bir durumla karşılaşmamasını sağlayacak protokol ve prosedürleri geliştirmektir.

16-Üçüncü Taraf İdaresi / Talep Danışmanı Analizi

DETAM , üçüncü taraf yöneticilerinin ve ulusal danışman firmanlar tarafından verilen danışmanlık hizmetlerini koordine etme, Müşterilerle ilişkiyi yönetme ve kontrol etme konusunda yardımcı olma, takip edilecek yönergeleri oluşturma ve hizmetin verimliliğini diğer hizmetlerle karşılaştırmak için hizmeti aralıklı olarak eleştirme konusunda geniş deneyime sahiptir.

17-Üçüncü Taraf Hak Talepleri Yönetimi

Üçüncü taraf anlaşmalarında hazırlıksız yakalanmayın. Üçüncü bir tarafın iddiası veya davasıyla karşı karşıyaysanız, sigortalı tarafın zararını en aza indirmek ve zararlarını hafifletmek için belirli adımlar kritik öneme sahiptir

DETAM, süreci yönetmenize yardımcı olacak ve üçüncü taraf talepleriyle ilgili riskleri ve maliyetleri kontrol ederek gelecekte maliyet artışı riskini önlemenize yardımcı olacaktır

18-Çevre Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri

DETAM Grup Bünyesinde faaliyet gösteren DENEYİMLİ Çevre Mühendisliği ve ÇET Değerlendirme Firması ile, Müşterilerin sıklıkla, ister çevre sorunları nedeniyle karmaşık hale gelen bir emlak işlemi, ister çevresel kaygılar nedeniyle sigortalanamaz hale gelen bir mülk olsun, sigortayla ilgili çeşitli çevresel sorunlarla karşı karşıya olduğunu görmekte ve bunlara çözüm yolları önermektedir.

19-Bilirkişi ve Dava Desteği

DETAM İş Hukuku Departmanında istihdam edilen ve bazıları E. İş Müfettişi, Avukatlar, Maliye Bakanlığı ve Diğer Bakanlıklardan Emekli Uzmanlarından oluşan saygın “profesyonel unvanlara ve derecelere” sahip yüksek vasıflı Ortak ve danışmanlar tarafından Bilirkişi ve Dava desteği sağlamaktadır.