DETAM İnşaat Çözümleri uygulamasıyla şantiye güvenliğini, kalitesini ve iç görülerini artırmaya yardımcı olur.

Çalışanlarınızı korumak ve işin ilk seferde doğru yapılmasını sağlamak her inşaat şirketinin hedefidir.

Yükleniciler; güvenlik sonuçlarının iyileştirilmesinde en büyük etkiye sahip olmanın, bir güvenlik kültürü oluşturulması için çalışanların teşvik edilmesi olduğunu bilmelidir. DETAM İnşaat Çözümleri uygulaması bu gücün çalışanın eline geçmesine yardımcı olur.

Sıkça Sorulan Sorular

İnşaat risk yönetimi, çalışanları veya projenin ve/veya projeye dahil olan şirketlerin güvenliğini ve istikrarını tehlikeye atan inşaat projelerindeki riskleri tanımlamaya, azaltmaya ve mümkün olduğunca ortadan kaldırmaya yönelik stratejik, şirket çapında bir yaklaşımdır.

İnşaat projelerinde maruz kalınan riskler işletmenin kontrol edemediği şeylerle (doğal tehlikeler, suç teşkil eden eylemler, ekonomik krizler vb.) ilgili olabilirken, en yaygın risklerin çoğu yetersiz veya uygun olmayan güvenlik önlemlerinden, planlamadaki yanlış adımlardan, zayıf iletişimden kaynaklanmaktadır. veya liderlik veya işgücü arasında en iyi uygulamalara ilişkin farkındalık eksikliği.

İnşaat riskleri inşaat türüne, proje sahasının coğrafi bölgesine, yürürlükteki güvenlik programlarına ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bazı yaygın riskler arasında düşme nedeniyle çalışanların yaralanması, vinç ve donanım kazaları, yapısal çökme, işte madde kullanımı ve vasıfsız yükleniciler yer alır. Bunlar, pek çok tehlikeyi beraberinde getiren bir sektördeki sadece birkaç örnektir. DETAM  İnşaat ekibi, müşterilerin, çalışanları ve operasyonları için risk oluşturabilecek bu ve diğer faktörleri anlamalarına ve ele almalarına yardımcı olabilir.