ÖZGEÇMİŞ – YUNUS KAÇAN

Lisans Eğitimini 2008 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesinde Yüksek Lisansını İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine tamamladı.

2008-2010 yılları arasında Çevre Mühendisli olarak çalıştı. 2010 yılında girdiği DETAM Şirketler Grubunda İş Güvenliği Mühendisi olarak başladığı İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Yapı İşleri Koordinatörü, Detam İstanbul Şube Direktörü ve bugün Detam Group Genel Koordinatör olarak görev yapmaktadır.

İGUD (İş Güvenliği Uzmanları Derneği ) Başkan Yardımcılığını, UİSFED  (Ulusal İş Güvenliği Federasyonu) Kurucu üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliğini, İSGLABDER (İş Hijyeni Laboratuvarları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeliğini, YÜCAP (Yüksekte Çalışma Profesyonelleri Derneği) Kurucu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Üyeliklerini aktif olarak yürütmektedir.

ISO 9001-14001 ve ISO 45001 Yönetim Sistemleri alanında Sistem Kurum Uzmanı, İple Erişim Uzmanı (Sprat L1), aynı zamanda KYÇ Yazılım firmasına Yazılım Geliştirici  ve 6331 Sayılı Yasa Kapsamında B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı belgelerine sahiptir.

Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.