ÖZGEÇMİŞ – MURAT ERTAN

1987 Tokat doğumludur.

İlk ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine Tekirdağ ‘da  devam etmiştir.

Lisans Eğitimini 2011 yılında Namık Kemal  Üniversitesi  Çorlu Mühendislik Fakültesi  Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 2014 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

Temmuz 2011 yılında  Detam Şirketler Grubunda İş Güvenliği Mühendisi olarak  göreve başladı. Detam Şirketler Grubu Bünyesinde; İş Güvenliği Mühendisi , Proje İş Sağlığı ve  Güvenliği Şefi , Projeler İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörü  olarak görev yapıldı. Şu anda İstanbul Şube Direktörü olarak görev yapmaktadır.

2011 yılından günümüze Detam Grup bünyesinde ; Rüzgar Enerji Santrali Projeleri , Hidroelektrik Enerji Santrali Projeleri ,Trafo Merkezi & Şalt Sahası Projeleri ,Enerji Nakil  Hattı Projeleri ,  Liman & Deniz İnşaat Projeleri , Endüstriyel Tesis İnşaat Projeleri , Sektörde Lider olan  firmalarda Konut & Alış  Veriş Merkezi İnşaat Projeleri ile  Sanayi ve Hizmet sektöründe yer alan bir çok işletmede  İş Sağlığı ve Güvenliği & Çevre Hizmetleri kapsamında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

6331 Sayılı Yasa Kapsamında B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı , Çevre ve Şehir Bakanlığı  Çevre Görevlisi Belgesi , ISO 9001-14001 ve ISO 45001 Yönetim Sistemleri alanında Sistem Kurum Uzmanı ,Yangın Eğiticisi , Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi  belge ve sertifikalarına sahiptir.

Evli ve 1 Çocuk Babasıdır