Türkiye’nin İlk Özel İstihdam Bürosu ve

Geçici İş İlişkisi Yetkili Acentesi

BİZ KİMİZ ?

DETAM; Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (İŞKUR) tarafından (1 ) numaralı işletme ruhsatı ile usulüne uygun olarak ruhsatlandırılmış ve akredite edilmiş ilk Özel İstihdam Kurumudur.

AB, ABD, ÇİN başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde oluşturulmuş olan iş ortaklarımız ile sizlere hizmet sunmaktayız.

“ 26 Yıllık Grup  Deneyimimiz ile, Sektör el ihtiyaç ve beklentilerin karşılanması doğrultusunda insanları  işe alma konusunda uzmanız!”

NE YAPIYORUZ?

DETAM, Müşteri portföyünde yer alan işveren ve çalışanların birbirleriyle eşleşmeleri için şeffaf ve etik prosedürler sunar.

İşverenler, adayların taranması ve mülakatı üzerinde tam kontrole sahiptir. Size ilgilendiğiniz kişilerle görüşme fırsatı veriyoruz. Gizli bir ücretimiz yok ve ana hedefimiz verimli, güvenilir ve profesyonel kaynak çözümleri sunmaktır.

Odaklandığımız ana alanlar şunlardır.

 • Turizm Personeli
 • İmalat Personeli
 • Sağlık Personeli
 • İSG Profesyonelleri

ÇALIŞTIĞIMIZ SEKTÖRLER

Sanayi

Endüstriyel İşe Alım Ekiplerimiz Aşağıdaki Sektörlerdeki İşleri Kapsamaktadır

Üretim

Depolama

Dağıtım

Lojistik

Perakende

Ofis

Ofis İşe Alım Ekiplerimiz Aşağıdaki Sektörlerdeki İşleri Kapsamaktadır

Finans

Yönetici/Sekreterlik

Çağrı Merkezleri

İnsan Kaynakları

Pazarlama & Satış

Üretim Mühendisliği

Elektronik, Elektrik ve Mekanik

Havacılık ve Otomotiv

Kaynakçı / İmalatçı

Taşımacılık & Lojistik

Taşımacılık ve Lojistik İşe Alım Ekiplerimiz, Aşağıdakiler Dâhil, Sürüş İşleri Kapsamındadır:

HİAB & ADR

Damper

Kamyonet Sürücüleri

7.5 Tonluk Sürücü

İnşaat

İnşaat İşe Alım Ekiplerimiz Aşağıdaki Sektörlerdeki İşleri Kapsamaktadır

İş Güvenliği

Uzman & Mühendis

Beyaz Yaka Personel

Turizm

Turizm Sektörü Otel İşletmeleri İşe Alım Ekiplerimiz Aşağıdaki hizmet dallarını  Kapsamaktadır

Resepsiyon

House Keper

Aşçı % Bulaşıkçı

Bel Boy

DETAM ÖZEL İSTİHDAM BÜROSU FİRMANIZA NELER KATABİLİR

ÜST DÜZEY YÖNETİCİ PERSONEL SEÇİMİ VE ATAMASI

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, üst düzey yöneticilerin seçilmesi ve atanmasında “kelle avı” yöntemini kullanır. Aday araştırmaları sırasında gizlilik hem aday hem de şirket için son derece önemli olduğundan, süreç deneyimli danışmanlar tarafından titizlikle yürütülür.

Öncelikle müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu lider profili uzman danışmanlarımız ( İş Müfettişi, Akademisyen, Sektör Uzmanları, Avukat, İNKA Yöneticileri ve Analistler ) tarafından detaylı bir şekilde analiz edilerek müşterinin hedefleri, stratejileri, konumu, vizyonu ve misyonu incelenir. Bu bilgiler doğrultusunda seçilen doğru kişilerle doğrudan iletişim kurar, Kapsamlı bir değerlendirme sürecinden sonra, sadece müşterilerimizin rollerini ve sorumluluklarını ilerletmesine yardımcı olacağına inandığımız en nitelikli adayları sunar.

Kıdemli seçme ve atama konusundaki titiz sürecimiz, mülakatlar, testler ve kapsamlı referans kontrollerinden oluşur. Böylece müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun özgeçmişleri müşterilere sunmayı, müşterilerin sadece en iyi adaylarla tanışmasını ve değerli zamanlarından tasarruf etmelerini garanti eder.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu ‘un geniş aday veri tabanı düzenli olarak güncellenir ve işlerinde en iyi olan çeşitli profesyonelleri içerir.

PERSONEL SEÇİMİ VE RANDEVU UYGULAMASI

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, İş Sağlığı ve Güvenliği, Turizm,  Bilişim, e-ticaret, finans, sigortacılık, Gıda, Tekstil Üretim, Kimya, Metal,  ve diğer tüm sektörlerdeki uzmanlığı sayesinde her seviyedeki insan kaynağı ihtiyacına çözüm sunacak bir ekiple çalışmaktadır.

Açık pozisyonlarınız için personel seçme ve atama konusunda DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu İnsan Kaynakları uzmanlığından yararlanarak zamandan ve masraflardan tasarruf edebilir, doğru seçilmiş işgücü ile uzun vadeli işbirliği fırsatını yakalayabilirsiniz.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, geniş, kapsamlı ve güncel veri tabanı ve güçlü ağı ile doğru adaylara hızlı erişimi garanti eder.

Seçme ve atama konusunda en prestijli özel işe alım şirketlerinden biri olarak, bilgi birikimine sahip uzman danışman kadrosu ile seçkin müşterilerine özel, katma değerli çözümler sunar, özellikle orta ve üst düzey pozisyonlar için size hizmet sunar.

Seçme ve atama süreçlerinde müşterilerinin zamanlarını verimli kullanmaları ve ihtiyaçlarına en uygun işgücüne ulaşmaları için çözümler sunar.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu’ un önceliklerinden biri, müşterilerinin işe alınan personeli ile uzun vadeli ve kalıcı bir ilişkiye sahip olmasını sağlamaktır. Böylece işe alım sürecinde müşterilerinin kurum kültürü ile en iyi uyumu yakalar ve çalışanların şirketle uzun soluklu bir yolculuğa çıkmalarını sağlar.

TOPLU İŞE ALIM HİZMETLERİ

Toplu işe alım süreçlerinde kritik konu, standart süreçler kullanılarak büyük bir aday havuzu aracılığıyla hızlı bir şekilde değerlendirilmesini ve kayıt altına alınmasını sağlamaktır.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, müşterilerinin ilave üretim artışlarını karşılama adına, toplu izin kullanım süresinde boşalan kadroların yerine ikame personel sağlamak adına,   satış ekipleri ve müşteri hizmetlerindeki pozisyonlar için Toplu işe alım hizmetleri sunmaktadır.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, İnsan Kaynakları uzman danışmanları ile kısa sürede doğru iş gücüne ulaşabilmeniz için firmanıza özel proje faaliyetleri, benzer niteliklere sahip kişiler için toplu işe alım süreçleri ve istenilen yetkinliklere sahip çalışanları eksiksiz bir hizmet anlayışı ile sunacaktır. Profesyonel değerlendirmenin bir sonucu olarak

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu’ un uzman danışmanları, şirketler için hazırladıkları projelerinde profesyonel bir değerlendirme yaparak toplu işe alım süreçlerini kısa sürede tamamlıyor. İstenilen yetkinliklere sahip çalışanlar, şirketin doğru iş gücüne ulaşabilmesi için eksiksiz bir hizmet anlayışı ile şirkete getirilir.

Toplu işe alım sürecinin tamamı veya bir kısmı için DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosundan destek alabilirsiniz.

Süreçteki aşamalar şunlardır:

 • Gerekli reklamları hazırlamak ve ilgili web sitelerinde yayınlamak
 • Alınan başvuru ve verilerin işlenmesi,
 • Çevrimiçi görüşmeler yapmak
 • Ön görüşmelerden sonra uygun adaylarla toplu görüşmeleri organize etmek,
 • Bire bir görüşmelerin tamamlanması,
 • Mülakat değerlendirme raporlarının hazırlanması ve kısa listenin paylaşılması
 • Referansları kontrol etme
 • İşe alım süreci için gerekli evrakları toplayarak müşteriye göndermek,
 • Süreçle ilgili periyodik raporlar sunmak.

PERİYODİK PERSONEL ALIMI

Günümüz iş dünyasında her alanda olduğu gibi insan kaynaklarında da esneklik aranmaktadır ve bu esneklik firmalara çeşitli faydalar sağlamaktadır. DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu’, firmaların bu tür ihtiyaçlarına yönelik geçici veya kalıcı (outsource)  Personelin  temininde oldukça esnek çözümler sunmaktadır.

Bu çözümleri kullanarak şirketler, kadrolu personel ile geçici veya personel dışı personelden oluşan doğru kombinasyonu oluşturur ve çok yönlü faydalar elde eder. Firmalar gerektiğinde dönemsel işgücü fırsatlarını kullanarak üretimlerini iyileştirebilir, Firmalar devreye sokulacak   bu personellerle esneklik ve eşsiz  bir aksiyon yeteneği kazanırlar.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu, müşterilerimiz için en uygun adayları seçerken titiz ve dikkatli bir süreç takip eder. Çeşitli aşamalardan oluşan mülakatlar, yetenek testleri, genel yetenek testleri sonrasında işe başladığı ilk günden itibaren verimli çalışacak (outsource) personeli bulur ve size özel olarak sunar.

DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosunun bu konudaki çıkış noktası, Müşterisinin ihtiyacını ve mevcut çalışanlarını doğru anlayarak ihtiyaçlarına cevap verecek doğru seçimi yapmaktır. .Ayrıca size temin edilen personeli biz işe aldığımız için işveren olarak herhangi bir sorumluluk üstlenmezsiniz.

YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

Günümüzde insan kaynakları yapılanmasını tamamlamış olan firmalar, ya kadro sorunlarına yönelik kendi araçlarını hazırlayarak ya da insan kaynakları araçları olan performans yönetimi, kariyer yönetimi, ücret yönetimi ve motivasyon araçlarını kullanarak geleceğe yönelik planlar yapmaktadırlar.

İNKA yapılandırmasını çeşitli nedenlerle henüz tamamlamamış olan şirketler, geçiş sürecinde sorunlar yaşamaktadır. DETAM ÖZEL İSTİHDAM Bürosu İnsan Kaynakları, personel konusunun personel işleri olarak değerlendirildiği şirketler için geçiş döneminde, danışmanlık hizmetleri ile insan kaynakları departmanları kurar veya mevcut departmanları yapılandırır. Süreç içerisinde bu yapılanma tamamlandıktan sonra diğer insan kaynakları fonksiyonları hayata geçirilir.

YURTDIŞI PROJELERİNDE PERSONEL ZORUNLU İŞ-KUR İZİN İŞLEMLERİ

 • Yurtdışı Projelerinizde Görevlendirmeyi Düşündüğünüz Personellerinizin İstihdamını;
 • İŞKUR Mevzuatı Gereğince Aranılan Şartlarını
 • Yasa İle ÖİB’na Tanınan;
 • **Ek Süre..
 • **Yerinde Çözüm..
 • **Adınıza Yetkin Temsil..
 • Gibi Ekstra ve Özel Yetkiler Sayesinde İşverenlerimize Zaman ve Maliyet Tasarrufu Katkısı Sağlarız. Yurt dışı Projeleriniz de Personellerinizin İlgili Ülke Mevzuatlarına Göre Yasal ve Güvende Çalışmalarına Katkıda Bulunabiliriz.

YABANCI ÇALIŞMA İZİNLERİNİN ALINMASINDA PROFESYONEL DANIŞMANLIK

« 6735 Sayılı Uluslararası İş Gücü Kanunu» ve İlgili Yönetmelikler Çerçevesinde;

Yabancıların Ülkemizde Çalışma ve İkametlerine İmkân Tanıyan İzinlerinin Doğru ve Hızlı Çıkartılması Hususunda;

Turizm-İnşaat-Sanayi-Havayolları Sektörleri

Başta Olmak Üzere Bu Alanda ki 18 Yıllık Danışmanlık Tecrübemizden Faydalanabilirsiniz.

BAŞLICA SEKTÖREL REFERANSLARIMIZ

 İnşaat Sektörü: Limak Holding, Yüksel Holding, Epik Holding, Yapı Merkezi A.Ş, Polimeks A.Ş Veyka A.Ş ,Framaco Inc, Fontana A.Ş., Eksay Denizcilik A.Ş, Tima Mühendislik A.Ş-Toren Enerji A.Ş, Voith Enerji A.Ş, Vitkovice Inc. MLS Holding…

 • Turizm Sektörü: Limak Otelleri, Polimeks Otelleri, Sun Gate Port Royal Otel, Kamelya Grup Otelleri-Sera Otelleri..
 • Sağlık Sektörü: Medicana Hastaneler Grubu, Acıbadem Hastaneleri…
 • Havayolları Sektörü: Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, GMR Airports, Sky Air..