ÖZGEÇMİŞ – İBRAHİM OĞUR

 Lisans Eğitimini 1978 Yılında A. İ. T. İ. Akademisinde, Yüksek Lisans Eğitimini 1986 Yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Doktora Eğitimini 2014 Yılında İstanbul Aydın Üniversitesinde Tamamladı. Doktora çalışması yaparken aynı Üniversitenin Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık bölümünü bitirdi.

1976 -2000 Yılları arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Bünyesinde Baş İş Müfettişi olarak görev yaptı.

Halen;   Kurucusu olduğu ve 1996 Yılından bu yana “İş Hukuku ve İş Sağlığı Güvenliği” “alanında faaliyet gösteren DETAM Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığını, İGUD (İş Güvenliği Uzmanları Derneği ) Başkanlığını, ÖZİAB ( Özel İstihdam ve Aracılık Hizmetleri Derneği) Başkanlığını, UİSFED  (Ulusal İş Güvenliği Federasyonu) Kurucu üyeliği ve Bşk. Yardımcılığını yürütmekte olup, aynı zamanda İç Mimarlar Odası Denetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

ISO 9001-14001 ve ISO 45001 Yönetim Sistemleri alanında Sistem Kurum Uzmanı, 6331 Sayılı Yasa Kapsamında A. Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı, İş ve Sendikalar Hukuku ile Sosyal Güvenlik Hukuku alanında Denetmen, Eğitmen, Danışman olarak hizmet veren ve İş Mahkemelerin de Bilirkişi olarak görev alan Dr. İbrahim OĞUR’ un,  İş Kanunu, Sendikaların Denetlenmesi, Sendikalar Hukuku, Toplu İş Sözleşmesi İş Sağlığı ve Güvenliğine ilişkin kitapları, çeşitli dergi ve yayınlarda “ İş Hukuk, İş Sağlığı ve Güvenliği, İnsan Kaynakları Yönetimi  “ alanında yayınlanmış ulusal ve  Uluslararası makaleleri  bulunmaktadır.

Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.